Yollardatv Maceramız

Koray Bahar
2 min readApr 26, 2017

--

Uzun süredir yazmak için bir fırsat kolluyorum. Üretmek, paylaşmak elimden geldiğince bildiklerimi yada bildiğimi sandıklarımı kendime tutmaktansa, 1 kişiye dahi olsa yararım olacaksa bu benim için büyük bir başarı ve mutluluk.

Bu düşünce ile ilk yazımı yazmaya başlıyorum. Sevgili dostum Arman Eker ile birlikte 12 Ocak 2016'da ilk bölümüz olan 30 Günde Yatırım Nasıl Alınır? yayınladık ve bu maceraya başlamış olduk.

Her bölüm ayrı bir macera, ayrı bir heyecan, ayrı bir mutluluk!

Birkaç konuya açıklık getirmek istiyorum; Yollardatv Youtube Kanalımızın çıkış noktası Arman ile uzun zamandır paylaşım yapmak için bir şeyler yapmak istiyorduk. Acaba bir blog mu yazsak, podcast mi yapsak derken sonunda youtube’da kanal açma fikri ortaya çıktı. Ama bir sorun vardı; bizim gerçekten vaktimiz yoktu. O zaman en verimsiz geçen zamanlarımızdan olan arabada bir yere giderken bu işi yapalı fikri ortaya çıktı. Ve beraber seyahat ettiğimiz günlerde, konuşmaktan mutlu olduğumuz keyif aldığımız konuları cep telefonumuz ile kayıt edip, hızlıca youtube’da paylaşmaya başladık.

Bugün itibariyle 49 bölüm yayınlamışız, 129 bin dakika izlenmişiz, ortalama 4 dakika 16 saniye izlenmiş her video, 30 bin 200 defa izlenmiş, 1.046 beğeni ve 21 beğenmeme tuşuna basılmış, 194 yorum yazılmış, 458 defa paylaşılmış ve 726 kişi kanalımıza abone olmuş.

En uzun süre ve en fazla kez izlenen bölümümüz:

Arabada çekim yapmak bize ciddi bir özgürlük verdi, çünkü yoğun iş tempomuzdan vakit ayırıp bu işe kafa yormamız gerekmiyordu. Yolculuk yaparken bir toplantıdan diğerine giderken, yada sabah işe giderken, yada akşam işten çıktığımızda eve dönerken bölümleri çekiyoruz.

Sonra bir gün neden konuk almıyoruz dedik ve önce sevgili dostum Barbaros Özbuğutu sonra Türkiye’de girişimcilik ekosistemi denince akla ilk gelen kişi olan sevgili Serkan Ünsal daha sonra değerli arkadaşım Eray Endeş ve son olarak Sayın Soner Canko bize konuk oldu.

Her hafta 1 konuk ile yolculuk etmek istiyoruz, konuğumuzu almaya giderken yada onu gideceği yere bıraktıktan sonra evimize giderken 2 3 bölümde kendimiz çekiyoruz. Aslında sadede bir buçuk saatlik işten eve gidiş yolcuğumu esnasında 1 hafta boyunca yayınlayacağımız tüm içeriği kayıt etmiş oluyoruz.

Sonrası ile kısa bir montaj ve youtube’da yüklemek, bu işi ciddi anlamda otomatize ettik. Bölümleri yayınladıktan sonra kendi hesaplarımızdan paylaşıyor ve takip eden kişilere ulaşıyoruz.

İşte nereden başlayıp nereye geldiğimiz ile ilgili kısa bir özet. Bundan sonra konuştuğumuz bölümlerle ilgili kısa içerikleri sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Lütfen bize yazın yorum yapın ve paylaşın.

Mutlu Olun, Mutlu Yaşayın, Mutlu Kalın!

Sevgiler,
Koray

--

--

Koray Bahar

Founder @figopara -Youtube: @YollardaTV -Board Member @endeavor_turkey - ExCEO & Founder @sovosforiba (Exited to @sovoscompliance ) @angeleffectco @GalataBA