Elveda Mark

Koray Bahar
2 min readJan 9, 2021

--

İletişim’de Yeni Dönemim;

Çok uzun zamandır kullandığım Whatsapp’ı kapatıyorum. Bu kararı vermek kolay oldu diyemem. Aile, Arkadaş ve İş için en aktif kullandığım uygulama açıkçası Whatsapp’tı.

Geçtiğimiz hafta bir anda dayatılan yeni kullanıcı politikası mesajlarımı okuyarak beni bir ürün haline getirmesi içime sinmedi ve bırakıyorum.

Sadece Whatsapp’ta değil Uzun zamandır açmadığım Facebook ve severek kullandığım Instagram’da aynı nedenle hayatımdan çıkıyor. En çok kullandığım ve dostlarımdan, arkadaşlarımdan haberdar olduğum hayatlarının bir parçası olduğum Instagram için biraz içim buruk.

Bu kararı almamın en önemli sebebi ise bunu ben yapmazsam, biz yapmazsak bizleri örnek alan insanları yanlış ve hatalı yönlendirmiş olacağımı düşünüyorum. Kabul bu uygulamalar sayesinde haber almak ve paylaşmak kolay ve etkiliydi. Bende bundan memnun ve keyifliydim ama artık yoklar benim için.

Uygulamalardaki tüm hesaplarımın yedeklerini alıp sonrasında sileceğim.

Peki bundan sonra benimle iletişim kurmak isteyen dostlarım, arkadaşlarım ile nasıl haberleşeceğim.

Mesajlaşma

iPhone kullandığım için iMessage’ım ve acil durumda bana ulaşmak isteyenler her zamanki gibi SMS ile bana ulaşabilecekler.

Sanırım bu bana daha fazla eMail okumak ve cevaplamaya sebep olacak ama bu kapışmaya varım!

Grup ve direk mesajlaşma için tercihim ise şimdilik Signal bu link ile sizde indirebilirsiniz.

Sosyal Medya Paylaşımlarım

Beni twitter’dan takip etmek isterseniz sizi buraya alabilirim. Evet sosyal hayatımla ilgili pek orada paylaşım yapmıyorum, sanırım bu vesiyle buda yeni bir adım olacak benim için :)

Yollarda.tv içeriklerimize belki daha fazla vakit ayırırız :) düzenli paylaşımlarımızı takip etmek isterseniz sizi buraya alalım.

Ayrıca iş için aktif kullandığım linkedin hesabıma buradan ulaşabilirsiniz.

Hesaplarımı 11.01.2021 Salı günü kapatıyorum sonrasındaki tecrübelerimi ayrıca paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Siz nasıl bir aksiyon aldınız? Yada almadan devam mı edeceksiniz? Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Sevgiler,
Koray

--

--

Koray Bahar

Founder @figopara -Youtube: @YollardaTV -Board Member @endeavor_turkey - ExCEO & Founder @sovosforiba (Exited to @sovoscompliance ) @angeleffectco @GalataBA